DATE TIME MEET PLACE
======== ========== ========================== ===================================
March 21 - Sat 9:30am Massapequa Developmental Massapequa HS [Sec 8]
March 28 - Sat 10:00am Valley Stream Challenge Valley Stream North [Sec 8]
April 2 - Thur 8:30am Pirate Relays (Pearl River) Pearl River HS [Sec 1]
April 9 - Thur 11:00am Westhill-Ludden Spring Break Westhill HS
April 10 - Fri 4:30pm CNS Co-Ed Relays Cicero-North Syracuse HS
April 10 - Fri 12:00pm Copiague Steeple Challenge Copiague HS [Sec 11]
April 10 - Fri 4:30pm Farrell Friday Night Lights Monsignor Farrell HS (Staten Is]
April 10-11 Fri-Sat NYC Mayor's Cup (web) Icahn Stadium, Randall's Island
April 11 - Sat 9:00am Cornwall Green Dragon Relays Cornwall HS [Sec 9]
April 11 - Sat 9:00am Nanuet Relays 2015 Nanuet HS [Sec 1]
April 11 - Sat 10:00am Gander Invitational Rondout Valley HS [Sec 9]
April 11 - Sat 10:00am Windsor NY/PA Invitational (web) Windsor HS [Sec 4]
April 17 - Fri 4:00pm East Syracuse-Minoa Girls Inv East Syracuse-Minoa HS
April 17 - Fri 4:15pm Medley Relay Challenge (web) Niskayuna HS [Sec 2]
April 18 - Sat Noon Tully Co-Ed Spring Invite Tully HS
April 18 - Sat 10:30am Red/White/Blue/Gold Invite Newark Valley HS [Sec 4]
April 18 - Sat 9:00am Warrior Track Classic (web) Niskayuna HS [Sec 2]
April 18 - Sat 10:00am Tri-Valley Invitational Tri-Valley HS [Sec 9]
April 18 - Sat 10:00am Bethlehem Lady Eagles Invite Bethlehem HS [Sec 2]
April 18 - Sat 1:00pm RH Relays (Rush-Henrietta) Rush-Henrietta HS [Sec 5]
April 18 - Sat 1:30pm Paul Limmer/Pirate Relay Inv Mepham HS [Sec 8]
April 18 - Sat 10:00am Big Blue Track & Field Classic St. Joseph by-the-Sea HS, Staten Is
April 23 - Thur 4:15pm Beacon Steeplechase Jumpfest Beacon HS [Sec 1]
April 23-25 Thur-Sat Penn Relays (web-link) Franklin Field, Philadelphia, PA
April 24 - Fri 4:15pm Chittenango Invitational Chittenango HS
April 24 - Fri 4:30pm Cook-DeStefano Relays (updated) Utica
April 24 - Fri 4:30pm Kingston Tiger Modified Relays Dietz Stadium [Sec 9]
April 24 - Fri 4:00pm Dan Fravil Ithaca Relays Ithaca HS [Sec 4]
April 25 - Sat 10:30am Skaneateles-Marcellus Girls Inv (Full-Closed) Marcellus HS
April 25 - Sat 10:00am Hannibal Sports Boosters Invite Hannibal HS
April 25 - Sat 10:00am Moravia Blue Devil Relays (updated) Moravia HS [Sec 4]
April 25 - Sat 10:00am West Seneca Early Bird Classic West Seneca West HS [Sec 6]
April 25 - Sat 8:30am Clarkstown South Gold Rush Clarkstown South HS [Sec 1]
April 25 - Sat 9:30am Jessica Fingers Memorial Inv Monticello HS [Sec 9]
April 25 - Sat 9:00am Kingston Tiger Relays Dietz Stadium [Sec 9]
April 27 - Mon 5:30pm ESM Specialty Qualifying Inv East Syr-Minoa (15 team limit,boys,girls)
April 27 - Mon 6:00pm Cornwall Steeple Fest Cornwall HS [Sec 9]
April 30 - Thur 5:30pm Viking Relays (Valley Central) Valley Central HS [Sec 9]
May 1 - Fri 4:00pm CBA Co-Ed Invitational (web-link) CBA HS (Syracuse)
May 1 - Fri 4:30pm New Hartford Boys Invitational New Hartford HS
May 1 - Fri 5:00pm Hornell Invitational Hornell HS [Sec 5]
May 1 - Fri 4:30pm Wayne Central Invitational Wayne Central HS [Sec 5]
May 1 - Fri 4:00pm Square Deal Invitational Alumni Stadium, Binghamton [Sec 4]
May 1 - Fri 5:00pm Gerry O'Donnell Invite (web) Windsor HS [Sec 4]
May 2 - Sat 2:00pm Rome Girls Invitational RFA Stadium, Rome
May 2 - Sat 2:00pm Cooperstown Don Howard Invite Cooperstown HS
May 2 - Sat 9:00am Race at the Oval Office FDR HS [Sec 9]
May 2 - Sat 9:00am Crusader Relays Monroe-Woodbury HS [Sec 9]
May 2 - Sat 8:30am Colonie Relay Carnival Colonie HS [Sec 2]
May 2 - Sat 1:00pm The Spartan Invitational Valley Stream North HS [Sec 8]
May 2 - Sat 1:00pm Starpoint Team Challenge Starpoint HS [Sec 6]
May 7-9 - Thur-Sat Loucks Games (web-link) White Plains
May 8 - Fri 5:00pm Arcaro Co-Ed Classic (Full-Closed) Baldwinsville HS
May 8 - Fri 4:15pm Outlaw Invitational Central Valley Academy, Ilion
May 8 - Fri 4:15pm Massapequa Under the Lights Massapequa HS [Sec 8]
May 8 - Fri 6:00pm Pine Bush Invitational Relays Pine Bush HS [Sec 9]
May 8 - Fri 4:00pm Shen Invitational Shenendehowa HS [Sec 2]
May 8 - Fri 3:30pm New Paltz Modified Invite (web) New Paltz HS [Sec 9]
May 9 - Sat 9:30am Weedsport Invitational Weedsport HS
May 9 - Sat 2:00pm Runnin Cadet Classic Hilton HS [Sec 5]
May 9 - Sat 10:00am ADPRO Sports Panther Invite Stransky Sports Complex [Sec 6]
May 9 - Sat Noon Parkhurst Boys & Girls Invite Union-Endicott HS [Sec 4]
May 9 - 10:00am North Shore Invitational North Shore HS [Sec 8]
May 11 - Mon 6:30pm Last Chance Warrior Steeple (postponed to May 21) Westhill HS
May 11 - Mon 4:00pm Tri-Valley Modified Invite Tri-Valley HS [Sec 9]
May 15 - Fri 4:30pm Tully Girls Friday Night Lights Tully HS
May 15 - Fri 3:45pm Oneida Co-Ed Invitational Oneida HS
May 15 - Fri 4:00pm Golden Bear Invitational Vestal Dick Hoover Stadium [Sec 4]
May 16 - Sat 10:00am Royal Comet Invitational Rush-Henrietta HS [Sec 5]
May 18 - Mon OHSL Liberty League Champ Fulton HS
May 19 - Tues OHSL Patriot League Champ Tully HS
May 19 - Tues OHSL Freedom League Champ Fulton HS
May 19 - Tues CSC D2 & D3 Championships Sauquoit HS
May 19 - Tues 4:00pm Chris Urban & Brittney Walsh Mem Inv Copiague HS [Sec 11]
May 20 - Wed 4:00pm Frontier Boys League Champ Watertown HS
May 20 - Wed CSC D2 & D3 Championships Sauquoit HS
May 21 - Thur 6:30pm Last Chance Warrior Steeple Challenge Westhill HS
May 21 - Thur CNYCL National Championships Baldwinsville HS
May 21 - Thur CNYCL American Championships Central Square HS
May 21 - Thur 4:00pm Frontier Girls League Champ Carthage HS
May 21 - Thur TVL (Tri-Valley) League Champ Camden HS
May 22 - Fri 5:30pm Erin K. Bigler 9th-10th Grade Inv Clarence HS [Sec 6]
May 23 - Sat 10:00am CNS Boys Invitational Cicero-North Syracuse HS
May 23 - Sat 10:00am Junkyard Co-Ed Relays Clinton HS
May 23 - Sat 9:00am Carl Roesch Classic Clarence HS [Sec 6]
Section 3 Class C & D Steeplechase
May 26 - Tues 5:00pm Class C & D .............. Rome Free Academy
Section 3 Girls Class Championships
May 27 - Wed 4:00pm Class AA (CO-ED) ......... Cicero-North Syracuse HS
May 27 - Wed Class A1-A2 ............. Camden HS
May 28 - Thur Class B1-B2 ............. Westhill HS
May 28 - Thur Class C1-C2 ............. Sauquoit Valley HS
May 28 - Thur Class D (CO-ED) ......... Remsen HS
Section 3 Boys Class Championships
May 27 - Wed 4:00pm Class AA (CO-ED) ......... Cicero-North Syracuse HS
May 29 - Fri Class A1-A2 ............. Camden HS
May 29 - Fri Class B1-B2 ............. Canastota HS
May 27 - Wed Class C1-C2 ............. South Lewis HS
May 28 - Thur Class D (CO-ED) ......... Remsen HS
June 1 - Mon 6:15pm Warwick Fast Times Relays Warwick Valley HS [Sec 9]
June 5 - Fri 4:00pm Sec 3 State Qualifier (Boys & Girls) Cicero-North Syracuse HS
June 8 - Mon 4:15pm Massapequa Last Chance Massapequa HS [Sec 8]
June 12 - Fri 1:00pm NY State Championships (web) SUNY Albany [Sec 2]
June 13 - Sat 10:00am NY State Championships (web)
June 19-21 - Fri-Sun New Balance Outdoor Nationals (web) NC A&T Univ, Greensboro, NC
|