[TullyRunners Home Page]

 Results  - Rome Girls Invitational 2018
 ... May 5, 2018 (RFA Stadium, Rome)

Results courtesy:  http://www.finishright.com/

 

 

                         Rome Invitational - 5/5/2018
                         Timing by www.finishright.com
                                   5/5/2018
                                    Results

             Women - Varsity - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Rome Free Academy (RFA)    122.50     2) West Genesee              112
    3) Thomas R. Proctor           64        4) Westhill                   60
    5) Clinton                     59.50     6) Cazenovia                  48
    6) Whitesboro                  48        8) South Lewis                42.50
    9) New Hartford                37.50    10) West Canada Valley         33
   10) Poland                      33       12) Watertown                  22
   13) Chittenango                 20       14) Old Forge                  19
   15) Indian River                14       16) South Jefferson            12
   17) Cortland HS                  9       18) Remsen                      8
   18) Chritian Brothers Academy    8       20) Bishop Ludden               4



Girls 200 Meter Dash Novice
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Bledsoe, Cherokee            Watertown                30.06   6
  2 Strader, Alexus              Rome Free Ac             30.34   6
  3 Henderson, Brianna           Rome Free Ac             30.72   4
  4 Kilgaie, Teliegh             Rome Free Ac             30.95   3
  5 Rivera Pacheco, Thalia       Watertown                30.97   6
  6 Bedell, Laura                New Hartford             31.48   5
  7 Strausser, Karisma           Rome Free Ac             31.86   6
  8 Trevisani, Gabriella         New Hartford             32.14   5
  9 Rosado, Alexia               Thomas R. Pr             32.19   5
 10 Deren, Valerie               Watertown                32.20   5
 11 Scibior, Julianna            Whitesboro               32.45   6
 12 Martin, Sulia                West Canada              32.49   5
 13 Ayi, Selom                   West Canada              32.76   5
 14 Partridge, Teisha            South Lewis              32.86   4
 15 Hemstrought, Emily           Clinton                  32.93   1
 16 Legacy, Mariha               Cortland HS              33.22   3
 17 Borton, Leah                 Clinton                  33.44   1
 18 Edick, Kelanie               South Lewis              33.62   3
 19 Bashant, Rebecca             Clinton                  34.27   1
 20 Mulholland, Larisa           Chittenango              34.69   3
 21 Degeilh, Grace               Cazenovia                35.08   4
 22 Hladun, Alexis               Chittenango              35.60   3
 23 Wildrick, Jessica            South Lewis              35.62   2
 24 Beasock, Carly               Whitesboro               35.87   2
 25 Terry, Naomi                 Chittenango              36.57   2
 26 Gantt, Gianna                Rome Free Ac             36.58   2
 27 Reimer, Gillian              West Canada              37.34   4
 28 Burgos, Yesenia              Thomas R. Pr             38.71   2

Girls 1500 Meter Run Novice
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Hemstrought, Emily           Clinton                5:27.86
  2 Borton, Leah                 Clinton                5:31.77
  3 Stewart, Alexandria          West Canada            5:43.65
  4 Emad, Lailah                 Chittenango            5:43.90
  5 Mendez, Kayla                Chittenango            6:04.35
  6 Bashant, Rebecca             Clinton                6:04.84
  7 Giannuzzi, Isabella          West Genesee           6:08.05
  8 Steckler, Morgan             New Hartford           6:08.13
  9 Badolato, Lauren             Rome Free Ac           6:12.64
 10 Major, Mariah                Whitesboro             6:15.32
 11 Tracy, Leah                  Whitesboro             6:15.53
 12 Reimer, Gillian              West Canada            6:16.14
 13 Steinberg, Jenna             Cazenovia              6:17.17
 14 Clarke, Adia                 West Canada            6:20.80
 15 Raymond, Allison             Cazenovia              6:22.69
 16 Colabufo, Julia              West Genesee           6:24.47
 17 Royer, Nina                  Cazenovia              6:24.94
 18 Nelson, Katie                New Hartford           6:26.62
 19 Clark, Lauren                Indian River           6:32.03
 20 Elcsisin, Erika              Indian River           6:34.11
 21 Biernat, Claudia             New Hartford           6:35.17
 22 Barton, Makenna              Rome Free Ac           6:40.49
 23 Mazzara, Marassa             West Genesee           6:44.49

Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Annalise             Thomas R. Pr             13.05q  1
  2 Mambambu, Amina              West Genesee             13.06q  1
  3 Mcneil, Olivia               West Canada              13.07q  2
  4 Foster, Haleigh              Watertown                13.26q  4
  5 Mills, Caitlin               West Genesee             13.32q  3
  6 Williams, Alicia             South Lewis              13.44q  3
  7 Clark, Trinty                Rome Free Ac             13.59q  4
  7 Booker, Malana               Cortland HS              13.59q  4
  9 Roark, Carliza               Poland                   13.78   2
 10 Sims, Alexandra              Indian River             13.81   3
 11 Williams, Tamia              Chittenango              13.90   2
 12 Johnson, Cassie              New Hartford             13.91   3
 13 Le, Kaci                     Thomas R. Pr             14.05   4
 14 McDaniels, Rebecca           New Hartford             14.07   3
 15 Smith, Xandria               Watertown                14.15   2
 16 Siddon, Mackenzie            Clinton                  14.19   1
 17 Hunt, Paige                  Cazenovia                14.22   4
 18 Joseph, Marlie               New Hartford             14.46   4
 19 Montroy, Emily               Chittenango              14.56   1
 20 O'Connell, Gracelynn         Westhill                 14.62   2
 21 Lince, Danielle              Rome Free Ac             14.64   1
 22 Mannion, Quinn               Westhill                 14.82   2
 23 Amo, Nevaeh                  Cortland HS              14.85   3
 24 Perry, Madelyn               South Jeffer             15.29   4
 25 Huftalen, Ella               Cazenovia                15.67   2
 26 Wheeler, Brianna             Rome Free Ac             15.74   1
 27 Richardson, Michele          Rome Free Ac             15.95   2
 28 Kirchberg, Alanna            West Canada              16.05   1

Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Foster, Haleigh              Watertown                13.03
  2 Mills, Caitlin               West Genesee             13.17
  3 Mambambu, Amina              West Genesee             13.24
  4 Thomas, Annalise             Thomas R. Pr             13.26
  5 Mcneil, Olivia               West Canada              13.27
  6 Clark, Trinty                Rome Free Ac             13.81
  7 Booker, Malana               Cortland HS              13.85
  8 Williams, Alicia             South Lewis              14.11

Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Griggs, Olivia               Rome Free Ac             26.81   6
  2 Foster, Haleigh              Watertown                26.89   6
  3 Leonard, Paige               Indian River             28.23   6
  4 Clark, Tayler                Poland                   28.43   6
  5 Haddad, Elizabeth            New Hartford             28.82   5
  6 Rudnick, Ciarra              Westhill                 29.21   6
  7 Wands, Kelsey                Whitesboro               29.40   4
  8 O'Connel, Neve               Cortland HS              29.45   5
  9 Le, Kaci                     Thomas R. Pr             29.54   1
 10 Clark, Trinty                Rome Free Ac             29.59   4
 11 Siddon, Mackenzie            Clinton                  29.68   4
 12 McIntyre, Caitlin            Westhill                 29.86   5
 13 Rudolph, Emily               Old Forge                29.92   4
 14 Evans, Alyssa                South Lewis              30.13   4
 15 Holliman, Kyla               Thomas R. Pr             30.54   3
 16 Neveldine, Toni              Chittenango              30.58   3
 17 Woodard, Bayleigh            Watertown                30.63   4
 18 Mastraccio, Noelle           Rome Free Ac             30.75   2
 19 Trett, Aubrey                West Genesee             31.03   3
 20 Dewhurst, Katie              Clinton                  31.50   3
 21 Hoover, Summer               West Canada              31.55   2
 22 Burt, Morgan                 South Jeffer             32.02   1
 23 Hinman, Sara                 New Hartford             32.13   2
 24 Gregoire, Shaunte            South Jeffer             32.15   2
 25 Lindsay, Jessica             West Canada              32.44   2
 26 Hanskenecht, Tessa           Cazenovia                32.93   3
 27 Gates, Pearl                 Poland                   33.00   1
 28 Chesbrough, Mia              Cazenovia                33.17   3
 29 Spaziani, Julia              Cortland HS              34.24   1
 30 Smith, Madison               Rome Free Ac             34.88   2

Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Young, Emily                 West Genesee           1:00.30   4
  2 Kuppinger, Abigail           West Genesee           1:02.15   4
  3 Rudolph, Emily               Old Forge              1:02.44   3
  4 Haddad, Elizabeth            New Hartford           1:02.71   4
  5 Levi, Laura                  Old Forge              1:02.97   4
  6 Pratt, Kaitlyn               Cortland HS            1:03.52   3
  7 Roark, Carliza               Poland                 1:03.98   4
  8 Haynes, Kaylee               South Jeffer           1:05.53   1
  9 Basic, Peyton                Cazenovia              1:05.97   3
 10 Bargabos, Claire             Brothers               1:06.34   4
 11 Waite, Kiara                 Chittenango            1:06.89   3
 12 Monahan, Cavy                Cazenovia              1:07.72   2
 13 Lyga, Alissa                 West Canada            1:07.90   2
 14 Greene, Leah                 South Lewis            1:07.92   3
 15 Krupski, Emily               Whitesboro             1:08.60   3
 16 Davis, Chole                 Watertown              1:09.06   2
 17 Pavlyukovets, Yanna          Whitesboro             1:09.81   2
 18 Reimer, Lydia                West Canada            1:09.87   2
 19 Adam, Sadia                  Thomas R. Pr           1:10.14   2
 20 Tracy, Karleen               Rome Free Ac           1:11.02   1
 21 Nowicki, Kylie               Westhill               1:12.98   1
 22 Russell, Katelyn             Indian River           1:14.58   1
 23 O'Reilly, Emily              Westhill               1:15.01   1
 24 Cherry, Emmanuella           Thomas R. Pr           1:17.78   1

Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ielfield, Hali               South Lewis            2:15.12   3
  2 Morqanti, Olivia             Brothers               2:18.94   3
  3 Capoccia, Gianna             Rome Free Ac           2:21.43   3
  4 Joseph, Jamie                Cazenovia              2:23.39   3
  5 Kessler, Liz                 Westhill               2:27.95   3
  6 Highers, Taylor              Clinton                2:28.01   3
  7 Gotch, Paige                 Rome Free Ac           2:29.02   3
  8 Evans, Katherine             Westhill               2:35.00   3
  9 Cook, Alannah                Indian River           2:37.51   2
 10 Quinn, Emily                 New Hartford           2:37.54   2
 11 Christensen, Catherine       West Canada            2:39.24   3
 12 O'Connor, Allison            Whitesboro             2:40.46   2
 13 Capeling, McKayla            Chittenango            2:40.92   2
 14 VanWagoner, Emily            New Hartford           2:43.03   2
 15 Williams, Aaliyah            South Lewis            2:44.31   2
 16 Haggas, Samantha             Whitesboro             2:45.47   2
 17 Largett, Julia               South Jeffer           2:46.42   1
 18 Gates, Pearl                 Poland                 2:46.72   2
 19 Ali, Fadumo                  Thomas R. Pr           2:53.32   1
 20 Kenepp, Anna                 Watertown              2:54.91   2
 21 Grimsey, Danielle            Indian River           2:55.11   1
 22 Currie, Cianna               Rome Free Ac           2:58.49   1
 23 Roberts, Jenna               Remsen                 2:59.81   3
 24 Drogojevic, Katerina         Rome Free Ac           3:01.51   1
 25 Johnston, Brittany           Old Forge              3:03.43   2
 26 VanTassel, Isabel            Cazenovia              3:04.41   2
 27 Borner, Sara                 Poland                 3:07.26   1
 28 Kyi, Eh Ah                   Thomas R. Pr           3:09.65   1
 29 Clarke, Adia                 West Canada            3:12.63   1
 30 Murphey, McKanzie            South Jeffer           3:13.58   1
 31 Hernandez, Miah              Watertown              3:18.17   1

Girls 1500 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Draper, Marian               Rome Free Ac           5:03.89   2
  2 Knox, Faith                  West Genesee           5:13.06   2
  3 Dening, Jade                 Remsen                 5:18.36   2
  4 Capeling, McKayla            Chittenango            5:18.40   2
  5 Buckhout, Natalie            West Genesee           5:19.12   2
  6 O'Connor, Allison            Whitesboro             5:21.83   2
  7 Smith, Rachel                Old Forge              5:31.57   2
  8 Djouma, Arafa                Thomas R. Pr           5:35.58   1
  9 Puleo, Gianna                Whitesboro             5:42.18   1
 10 Christensen, Catherine       West Canada            5:47.83   2
 11 Altamura, Madison            Poland                 5:49.65   1
 12 Malloy, Reilly               New Hartford           5:52.81   1
 13 Decker, Kendall              Remsen                 5:54.33   2
 14 Connor, Madilyn              West Canada            6:00.39   2
 15 Zakaria, Faiza               Thomas R. Pr           6:37.31   1
 16 Pfister, Adrianna            Watertown              6:38.07   1
 17 Borner, Sara                 Poland                 6:54.61   1
 18 Gatley, Haley                Rome Free Ac           6:59.30   1
 19 Guy, Peyton                  Rome Free Ac           7:11.26   1

Girls 3000 Meter Run Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Benson, Carly                West Genesee          10:35.11   2
  2 Hart, Meggie                 Cazenovia             10:58.44   2
  3 Borton, Eva                  Clinton               11:01.74   2
  4 Coolican, Haylei             Westhill              11:31.07   2
  5 Doe, Alexa                   South Jeffer          11:37.50   2
  6 Craybas, Hannah              West Genesee          12:15.47   2
  7 Djouma, Arafa                Thomas R. Pr          12:24.06   1
  8 Wheelock, Brianna            New Hartford          12:24.79   2
  9 Gray, Kayla                  New Hartford          12:39.48   2
 10 Rutherford, Gianna           West Canada           12:40.26   1
 11 Connor, Madilyn              West Canada           12:50.36   2
 12 Feisthamel, Morgan           South Lewis           12:53.37   2
 13 Durgan, Abby                 South Lewis           13:00.57   2
 14 Zakaria, Faiza               Thomas R. Pr          13:01.51   1
 15 Almy, Lauren                 Whitesboro            13:13.50   1
 16 Humphrey, Jillian            Whitesboro            13:25.52   1
 17 Sowich, Jada                 Chittenango           13:25.57   1
 18 Heller, Maddy                Chittenango           13:27.91   1
 19 Ciotti, Seirra               Rome Free Ac          14:08.77   1
 20 Smith, Renee                 Old Forge             14:14.80   1
 21 Jeselson, Nicole             Rome Free Ac          14:29.03   1
 22 Flint, Alexis                Rome Free Ac          14:31.23   1
 23 Pfister, Adrianna            Watertown             14:41.45   1

Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lockwood, Jada               Thomas R. Pr             16.98q  4
  2 Clark, Tayler                Poland                   17.58q  3
  3 Marshall, Lauren             Westhill                 17.80q  1
  4 Hughes, Roxee                Clinton                  17.98q  4
  5 Mannion, Quinn               Westhill                 18.04q  1
  6 Everson, Brooke              South Lewis              18.37q  2
  7 Mcneil, Olivia               West Canada              18.38q  1
  8 Becker, Olivia               West Genesee             18.46q  3
  9 Gavitt, Lili                 Cazenovia                18.62   4
 10 Gavitt, Maddy                Cazenovia                18.97   3
 11 Barone, Paige                Rome Free Ac             19.36   4
 12 Durso, Bianca                New Hartford             19.38   2
 13 Peters, Lindsey              Thomas R. Pr             19.55   4
 14 Benson, Madalyn              West Genesee             19.57   2
 15 Frost, Tailyn                Rome Free Ac             19.64   2
 16 Greene, Leah                 South Lewis              20.04   3
 17 Flint, Alyssa                Whitesboro               20.18   2
 18 Szczesniak, Madison          West Canada              20.20   3
 19 Skermont, Emma               Remsen                   20.47   1
 20 Cubino, Karlie               Whitesboro               20.52   1
 21 Ultsch, Jamie                Remsen                   21.46   1
 22 Gatley, Hannah               Rome Free Ac             21.63   4
 23 Garrison, Eva                Watertown                21.77   2
 24 Balog, Jaden                 Rome Free Ac             22.15   4
 25 Grimaldi, Paige              Poland                   22.56   3
 26 Sprague, Olivia              New Hartford             23.16   3

Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Lockwood, Jada               Thomas R. Pr             16.58
  2 Marshall, Lauren             Westhill                 18.03
  3 Clark, Tayler                Poland                   18.07
  4 Mannion, Quinn               Westhill                 18.09
  5 Hughes, Roxee                Clinton                  18.13
  6 Becker, Olivia               West Genesee             18.14
  7 Everson, Brooke              South Lewis              18.48
 -- Mcneil, Olivia               West Canada                 DQ   Hooking

Girls 400 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 MacPherson, Emmeline         Clinton                1:06.73   4
  2 Lockwood, Jada               Thomas R. Pr           1:07.29   4
  3 Ashton, Morgan               Whitesboro             1:10.33   4
  4 Stockwell, Katherine         Clinton                1:13.36   4
  5 Benson, Madalyn              West Genesee           1:14.35   4
  6 Peters, Lindsey              Thomas R. Pr           1:16.59   2
  7 Singer, Kylie                Remsen                 1:17.17   3
  8 Barone, Paige                Rome Free Ac           1:18.24   2
  9 Frost, Kelly                 Cazenovia              1:18.82   3
 10 Altamura, Madison            Poland                 1:18.94   2
 11 Rowles, Clara                Cazenovia              1:20.15   3
 12 Bobbett, Molly               Westhill               1:20.27   3
 13 Frost, Tailyn                Rome Free Ac           1:20.36   1
 14 Hoover, Summer               West Canada            1:20.50   1
 15 Flint, Alyssa                Whitesboro             1:20.70   4
 16 Lindsay, Jessica             West Canada            1:20.99   2
 17 Trett, Aubrey                West Genesee           1:21.59   3
 18 Anderson, Taylor             Remsen                 1:23.16   3
 19 Hunt, Margaret               Westhill               1:24.16   2
 20 Sprague, Olivia              New Hartford           1:34.16   1

Girls 2000 Meter Steeplechase Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ielfield, Hannah             South Lewis            7:20.8h   2
  2 Hart, Meggie                 Cazenovia              7:53.6h   2
  3 Bernard, Lexi                South Lewis            7:58.6h   2
  4 LaCreta, Kaylee              New Hartford           8:12.7h   1
  5 Levi, Laura                  Old Forge              8:30.5h   2
  6 Brown, Jillian               Whitesboro             8:33.3h   1
  7 Rowles, Clara                Cazenovia              8:46.5h   2
  8 Basel, Leah                  Poland                 8:48.5h   1
  9 Ashton, Morgan               Whitesboro             8:55.5h   2
 10 Kenny, Alaina                Westhill               8:59.4h   2
 11 Greene, Emily                Old Forge              9:04.1h   1
 12 Jacobs, Marlena              South Jeffer           9:05.5h   1
 13 Bates, Alexis                Poland                 9:09.1h   1
 14 Stewart, Alexandria          West Canada            9:09.8h   1
 15 Davignon, Piper              Clinton                9:15.4h   2
 16 Winn, Marie                  New Hartford           9:15.4h   1
 17 Pellani, Iris                West Canada            9:27.9h   1
 18 Banazek, Kate                South Jeffer           9:45.2h   1
 19 Roberts, Jenna               Remsen                 9:51.1h   1

Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Rome Free Academy (Rfa)  'A'                          50.41q  2
     1) Lewis, Sydney                   2) Jowers, Amara
     3) Hunt, Mattison                  4) Griggs, Olivia
  2 West Genesee  'A'                                     51.56q  1
     1) Anderson, Phoebe                2) Mambambu, Amina
     3) Gardino, Sandy                  4) Fox, Kelsey
  3 South Lewis  'A'                                      52.85q  2
     1) Everson, Brooke                 2) Evans, Alyssa
     3) Williams, Alicia                4) Williams, Aaliyah
  4 Westhill  'A'                                         53.26q  1
     1) Bolesh, Ashley                  2) Mesa-Espinosa, Angie
     3) McIntyre, Caitlin               4) Rudnick, Ciarra
  5 Watertown  'A'                                        54.30q  2
     1)                                 2) Woodard, Bayleigh
     3) Smith, Xandria                  4) Foster, Haleigh
  6 Cortland HS  'A'                                      55.82q  1
     1) Booker, Malana                  2) Schumacher, Larkin
     3) O'Connel, Neve                  4) Amo, Nevaeh
  7 Chittenango  'A'                                      56.03   1
     1) Montroy, Emily                  2) Emad, Aaliyeh
     3) Williams, Tamia                 4) Myka, Carolyn
  8 Poland  'A'                                           58.42   2
     1) Bates, Alexis                   2) Neal, Savannah
     3) Grimaldi, Stefania              4) Grimaldi, Paige
  9 Cazenovia  'A'                                        59.18   1
     1) Langan, Lucy                    2) VanTassel, Isabel
     3) Chesbrough, Mia                 4) Huftalen, Ella
 -- Thomas R. Proctor  'A'                                   DQ   2  Zone Violation
     1) Cherry, Emmanuella              2) Akhremenko, Lilya
     3) Rhoden, Anaysha                 4) Le, Kaci
 -- Rome Free Academy (Rfa)  'B'                             DQ   1  Zone Violation
     1) Preski, Emma                    2) Avery, Breana
     3) Johnson, Eris                   4) Gazzelli, Kaylee

Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
Finals
  1 West Genesee  'A'                                     50.43
  2 Rome Free Academy (Rfa)  'A'                          50.73
  3 South Lewis  'A'                                      53.09
  4 Westhill  'A'                                         53.14
  5 Watertown  'A'                                        54.15
  6 Cortland HS  'A'                                      55.06

Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 West Genesee  'A'                                   4:11.12   2
     1) Anderson, Phoebe                2) Young, Emily
     3) Fox, Kelsey                     4) Kuppinger, Abigail
  2 Westhill  'A'                                       4:24.71   2
     1) Bolesh, Ashley                  2) Mesa-Espinosa, Angie
     3) Kessler, Liz                    4) Evans, Katherine
  3 Clinton  'A'                                        4:26.27   2
     1) Highers, Taylor                 2) Hynes, Abbey
     3) Stockwell, Katherine            4) MacPherson, Emmeline
  4 Rome Free Academy (Rfa)  'A'                        4:26.97   2
     1) Lewis, Sydney                   2) Capoccia, Gianna
     3) Jowers, Amara                   4) Hunt, Mattison
  5 Poland  'A'                                         4:39.09   1
     1) Roark, Carliza                  2) Bates, Alexis
     3) Gates, Pearl                    4) Grimaldi, Stefania
  6 Old Forge  'A'                                      4:40.65   2
     1) Levi, Laura                     2) Greene, Emily
     3) Huber, Amanda                   4) Rudolph, Emily
  7 West Canada Valley  'A'                             4:42.81   1
     1) Lyga, Kelsey                    2) Szczesniak, Caitryn
     3) Smith, Isabella                 4) Lyga, Alissa
  8 Chittenango  'A'                                    4:44.12   2
     1) Dahlin, MeKenzie                2) Emad, Aaliyeh
     3) Moon, Emily                     4) Waite, Kiara
  9 Remsen  'A'                                         4:52.51   1
     1) Roberts, Jenna                  2) Anderson, Taylor
     3) Decker, Kendall                 4) Dening, Jade
 10 Thomas R. Proctor  'A'                              4:55.89   1
     1) Djouma, Arafa                   2) Berry, Z'Aysia
     3) Holliman, Kyla                  4) Jordan, Mozell
 11 Watertown  'A'                                      4:57.59   1
     1) Rodriguez Maldonado, Angela     2) Beitter, Tehya
     3) Kenepp, Anna                    4) Davis, Chole
 12 South Jefferson  'A'                                5:01.09   1
     1) Burt, Halle                     2) Robertson, Arianna
     3) Perry, Madelyn                  4) Buker, Skyah

Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals
================================================================
  1 Chittenango  'A'                                   10:18.89
     1) Dombroski, Mckenzie             2) Moon, Emily
     3) Dahlin, MeKenzie                4) Lamphere, Chelsea
  2 West Genesee  'A'                                  10:23.40
     1) Mitchell, Mia                   2) Rech, Taylor
     3) Craybas, Hannah                 4) Morey, Elizabeth
  3 Westhill  'A'                                      10:25.07
     1) Coolican, Haylei                2) Kessler, Liz
     3) Evans, Katherine                4) Nowicki, Kylie
  4 Cazenovia  'A'                                     11:26.63
     1) Joseph, Jamie                   2) Hart, Molly
     3) Basic, Peyton                   4) VanTassel, Isabel
  5 Rome Free Academy (Rfa)  'A'                       11:41.55
     1) Gotch, Paige                    2) Hilderbran, Avery
     3) Smith, Haylee                   4) Flint, Alexis
  6 West Canada Valley  'A'                            11:46.19
     1) Lyga, Kelsey                    2) Schlesier, Emily
     3) Rutherford, Gianna              4) Lyga, Alissa
  7 Thomas R. Proctor  'A'                             12:34.92
     1) Ali, Fadumo                     2) Kyi, Eh Ah
     3) Paw, Doe Kpaw                   4) Adam, Sadia
  8 Rome Free Academy (Rfa)  'B'                       12:59.45
     1) Ciotti, Seirra                  2) Currie, Cianna
     3) Teriele, Sara                   4) Jeselson, Nicole

Girls 1600 Sprint Medley Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Clinton  'A'                                        4:32.32   2
     1) MacPherson, Emmeline            2) Gifford, Wiley
     3) Hynes, Abbey                    4) Borton, Eva
  2 West Genesee  'A'                                   4:39.86   2
     1) Puchta, Lauren                  2) Anderson, Phoebe
     3) Gardino, Sandy                  4) DeJesus, Mikeayla
  3 Rome Free Academy (Rfa)  'A'                        4:46.35   2
     1) Miner, Aniya                    2) Lince, Danielle
     3) Fehn, Jalaina                   4) Hilderbran, Avery
  4 Thomas R. Proctor  'A'                              4:59.11   2
     1) Adam, Sadia                     2) Lockwood, Jada
     3) Ware, Marquesha                 4) Zakaria, Faiza
  5 Chittenango  'A'                                    5:03.30   2
     1) Price, Brooke                   2) Neveldine, Toni
     3) Horzempa, Jordan                4) Narolis, Alivia
  6 Whitesboro  'A'                                     5:10.62   1
     1) Puleo, Gianna                   2) Scibior, Julianna
     3) Krupski, Emily                  4) Major, Mariah
  7 Westhill  'A'                                       5:14.56   2
     1) Feyerabend, Abby                2) O'Connell, Gracelynn
     3) Coolican, Noelle                4) Cortez, Cami
  8 West Canada Valley  'A'                             5:18.94   1
     1) Schlesier, Emily                2) Szczesniak, Caitryn
     3) Lindsay, Jessica                4) Hoover, Summer
  9 Cazenovia  'A'                                      5:30.21   1
     1) Yates, Mackenzie                2) Hart, Molly
     3) Huftalen, Ella                  4) Jarvis, Cassidy
 10 Watertown  'A'                                      5:39.02   1
     1) Rodriguez Maldonado, Angela     2) Smith, Xandria
     3) Beitter, Tehya                  4) Hernandez, Miah
 11 Rome Free Academy (Rfa)  'B'                        5:45.69   1
     1) Lince, Nicole                   2) Pamales, Ellie
     3) Hosley, Emma                    4) Guy, Peyton

Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Burke, Marissa               Whitesboro             5-00.00
     4-02 4-05 4-08 4-10 5-00 5-01 5-02
        P    O    O    O    O    P  XXX
  2 Clark, Tayler                Poland                 4-10.00
     4-02 4-05 4-08 4-10 5-00
        P    O    O    O  XXX
  3 Durso, Bianca                New Hartford          J4-10.00
     4-02 4-05 4-08 4-10 5-00
        P    O   XO    O  XXX
  4 Smith, Isabella              West Canada            4-08.00
     4-02 4-05 4-08 4-10
        O    O    O  XXX
  5 Emery, Shannon               Clinton               J4-08.00
     4-02 4-05 4-08 4-10
        O   XO    O  XXX
  5 Hughes, Roxee                Clinton               J4-08.00
     4-02 4-05 4-08 4-10
       XO    O    O  XXX
  7 Quinn, Emily                 New Hartford          J4-08.00
     4-02 4-05 4-08 4-10
        O    O   XO  XXX
  8 Grimaldi, Paige              Poland                J4-08.00
     4-02 4-05 4-08 4-10
        O    O  XXO  XXX
  9 Feyerabend, Abby             Westhill               4-05.00
     4-02 4-05 4-08
        P    O  XXX
  9 Flint, Alyssa                Whitesboro             4-05.00
     4-02 4-05 4-08
        O    O  XXX
  9 Thomas, Annalise             Thomas R. Pr           4-05.00
     4-02 4-05 4-08
        O    O  XXX
 12 Gavitt, Lili                 Cazenovia             J4-05.00
     4-02 4-05 4-08
       XO   XO  XXX
 13 O'Reilly, Emily              Westhill              J4-05.00
     4-02 4-05 4-08
        O  XXO  XXX
 13 Iannopollo, Katelyn          Rome Free Ac          J4-05.00
     4-02 4-05 4-08
        O  XXO  XXX
 15 Szczesniak, Caitryn          West Canada            4-02.00
     4-02 4-05
        O  XXX
 15 Jordan, Kim                  Thomas R. Pr           4-02.00
     4-02 4-05
        O  XXX
 15 Hunt, Paige                  Cazenovia              4-02.00
     4-02
        O
 18 Gray, Nia                    Indian River          J4-02.00
     4-02 4-05
       XO   XX
 -- Amell, Emmy                  South Jeffer                NH
     4-02
      XXX
 -- Partridge, Teisha            South Lewis                 NH
     4-02
      XXX
 -- McKinney, Alyson             Watertown                   NH
     4-02
      XXX
 -- Deren, Valerie               Watertown                   NH
     4-02
        X

Girls Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Khiamdavanh, Tiffany         Whitesboro             9-05.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-05 10-00
        P    P    P    O    O    O    O    O   XXX
  2 Lewis, Sydney                Rome Free Ac          J9-05.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-05 10-00
        P    P    P    P    O    O   XO    O   XXX
  3 Heffernan, Ashley            Westhill               8-06.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00
        P    P    P    P    P  XXO  XXX
  4 Sabatini, Isabella           South Lewis            8-00.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06
        O    O    O    O    O  XXX
  5 Hunt, Paige                  Cazenovia             J8-00.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06
        O    O    O    O   XO  XXX
  6 Johnson, Cassie              New Hartford           7-06.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00
        O    O    O    O  XXX
  6 Dewhurst, Katie              Clinton                7-06.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00
        O    O    O    O  XXX
  8 Robbins, Katie               Cazenovia             J7-06.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00
        O    O    O   XO  XXX
  9 Davignon, Piper              Clinton               J7-06.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00
        O    O    O  XXO  XXX
 10 Szczesniak, Madison          West Canada            7-00.00
     6-00 6-06 7-00 7-06
        O    O    O  XXX
 11 Schlesier, Emily             West Canada           J7-00.00
     6-00 6-06 7-00 7-06
        O   XO    O  XXX
 12 Davis, Chole                 Watertown             J7-00.00
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00
        P   XO   XO    P  XXX
 13 Farr, Breylynne              South Lewis            6-00.00
     6-00 6-06
       XO  XXX
 14 Banazek, Kate                South Jeffer          J6-00.00
     6-00 6-06
      XXO  XXX
 -- Tracy, Karleen               Rome Free Ac                NH
     6-00
      XXX
 -- Coolican, Noelle             Westhill                    NH
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00
        P    P    P    P    P    P  XXX
 -- Kenepp, Anna                 Watertown                   NH
     6-00
      XXX
 -- Almazar Perez, Nahomy        Thomas R. Pr                NH
     6-00
      XXX
 -- Largett, Julia               South Jeffer                NH
     6-00
      XXX

Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Griggs, Olivia               Rome Free Ac          17-03.00
      16-01  16-02.50  16-07  15-08.25  16-03  17-03
  2 Calhoun, Maya                Indian River          16-11.00
      15-00.25  15-05  16-01.50  16-02.25  FOUL  16-11
  3 Jowers, Amara                Rome Free Ac          16-04.25
      FOUL  FOUL  16-03  15-09.50  16-00.50  16-04.25
  4 Fox, Kelsey                  West Genesee          15-11.00
      14-07.50  15-06.25  FOUL  FOUL  15-10.25  15-11
  5 Ware, Marquesha              Thomas R. Pr          15-10.75
      15-10.75  15-02.25  15-10  14-09.50  15-09.50  FOUL
  5 Thomas, Annalise             Thomas R. Pr          15-10.75
      14-11  15-10.25  PASS  FOUL  15-10.75  FOUL
  7 Lyga, Kelsey                 West Canada           15-07.50
      14-11.50  15-07.50  FOUL  14-05.50  14-10  14-08.75
  8 Wands, Kelsey                Whitesboro            15-04.00
      15-04  15-01.50  15-03.75
  8 Ventura, Marsella            South Lewis           15-04.00
      13-06.50  15-04  15-01.50
 10 Gavitt, Maddy                Cazenovia             14-08.75
      14-01.50  14-00  14-08.75
 11 McDaniels, Rebecca           New Hartford          14-07.50
      FOUL  14-07.50  13-10.25
 12 Heffernan, Ashley            Westhill              14-07.00
      14-07  13-03  14-06.50
 13 Szczesniak, Madison          West Canada           14-06.50
      14-06.50  14-03.50  FOUL
 14 Woodard, Bayleigh            Watertown             14-04.00
      14-04  13-11  FOUL
 15 Basel, Leah                  Poland                14-03.00
      12-10  14-03  13-11.25
 16 Moon, Emily                  Chittenango           14-02.25
      13-01.25  FOUL  14-02.25
 17 Robbins, Katie               Cazenovia             14-01.50
      14-01.50  FOUL  FOUL
 17 Neir, Ashley                 Clinton               14-01.50
      13-11  FOUL  14-01.50
 17 Gifford, Wiley               Clinton               14-01.50
      FOUL  14-01.50  FOUL
 20 Marshall, Lauren             Westhill              14-00.75
      14-00.75  FOUL  13-09.75
 21 Bledsoe, Cherokee            Watertown             13-10.25
      FOUL  13-05.50  13-10.25
 22 Skermont, Emma               Remsen                13-05.50
      12-03.25  13-05.50  12-11.50
 23 Evans, Alyssa                South Lewis           13-02.25
      FOUL  FOUL  13-02.25
 24 VanWagoner, Emily            New Hartford          13-00.25
      12-11.50  13-00.25  12-11.25
 25 Williams, Tamia              Chittenango           13-00.00
      13-00  FOUL  FOUL
 26 Burt, Morgan                 South Jeffer          12-06.00
      FOUL  11-11  12-06
 27 O'Connel, Neve               Cortland HS           12-04.50
      12-04.50  12-04  11-11.50
 27 Perry, Madelyn               South Jeffer          12-04.50
      FOUL  12-04.50  FOUL
 29 Spaziani, Julia              Cortland HS           12-03.75
      6-08.50  12-00  12-03.75
 30 Altamura, Madison            Poland                12-02.00
      11-10.25  12-00  12-02
 31 Gray, Nia                    Indian River          11-11.50
      FOUL  11-11.50  PASS
 -- Anderson, Phoebe             West Genesee              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL

Girls Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Ware, Marquesha              Thomas R. Pr          36-03.75
      FOUL  34-10  36-00.50  FOUL  36-03.75  35-03.50
  2 Mcneil, Olivia               West Canada           35-03.25
      35-03.25  34-01.25  33-00  33-03.50  FOUL  32-08.50
  3 Gavitt, Maddy                Cazenovia             33-01.75
      FOUL  FOUL  33-01.75  33-00  32-10  32-11.25
  4 Marshall, Lauren             Westhill              32-09.75
      30-08.25  30-06  31-07  FOUL  32-09.75  32-09
  5 Mambambu, Amina              West Genesee          32-08.00
      32-07.50  32-08  31-04  32-05  FOUL  32-02.25
  6 Loso, Anna                   Rome Free Ac          32-07.25
      32-06  32-02.25  32-00.25  32-07.25
  7 Hunt, Mattison               Rome Free Ac          32-03.00
      FOUL  32-02  FOUL  FOUL  31-11.25  32-03
  8 Robbins, Katie               Cazenovia             31-04.00
      31-04  FOUL  28-09.50
  9 Basel, Leah                  Poland                31-02.75
      30-08  30-09  31-02.75
 10 Sojda, Savarrah              Clinton               30-06.00
      30-06  29-05  29-05.75
 11 Russell, Tiffany             Watertown             30-02.75
      30-02.75  28-08.50  29-08.25
 12 Pratt, Kaitlyn               Cortland HS           30-02.25
      28-11  30-02.25  30-02
 13 Becker, Olivia               West Genesee          29-06.00
      29-06  29-02  29-02.75
 14 Bolesh, Ashley               Westhill              29-01.50
      28-10.25  26-09.50  29-01.50
 15 Moon, Emily                  Chittenango           28-10.75
      27-09  28-10.75  28-10.75
 16 Weiler, Reannyn              Whitesboro            28-06.00
      28-06  28-02.25  28-01
 17 Stockwell, Katherine         Clinton               28-01.25
      FOUL  28-01.25  27-10.50
 18 Schumacher, Larkin           Cortland HS           27-10.00
      27-10  27-00  27-06.75
 19 Grimaldi, Stefania           Poland                27-00.75
      FOUL  26-07  27-00.75
 20 Girgls, Isabella Anne        South Jeffer          21-09.25
      21-05  20-06.50  21-09.25
 -- Fortin, ZoŽ                 Bishop Ludde              FOUL
      FOUL  FOUL  PASS
 -- Holliman, Kyla               Thomas R. Pr              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL
 -- Neukirch, Madison            South Jeffer              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL
 -- Smith, Isabella              West Canada               FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL
 -- Edick, Kelanie               South Lewis               FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL

Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Crockett, Sarah              Rome Free Ac          39-04.50
      39-04.50  FOUL  38-05.50  FOUL  36-03.50  36-09.50
  2 Joseph, Jamie                Cazenovia             32-10.00
      30-09.75  32-02.75  31-07  28-10.50  29-11.50  32-10
  3 Kozyra, Madison              Whitesboro            32-00.25
      29-03  31-11.25  32-00.25  31-01  30-06  31-05.50
  4 Rameriz, Gabriella           Rome Free Ac          31-00.00
      29-07.50  30-11  30-00.75  31-00  FOUL  28-10.75
  5 O'Toole, Fallon              New Hartford          30-01.50
      28-10  27-11  30-01.50  29-05.50  28-00  28-04
  6 Bolton, Olivia               West Canada           29-11.50
      26-02.50  29-11.50  26-08.50  29-06.50  29-01.50  28-07
  7 Grabowski, Kdedra            South Lewis           29-09.75
      26-10  29-03.25  29-09.75  25-05  27-02.25  FOUL
  8 Logana, Julia                West Genesee          29-07.50
      28-02.50  27-06.75  29-07.50
  9 Isherwood, Grace             Rome Free Ac          28-11.50
      28-11.50  FOUL  24-08
 10 Peters, Makeyla              Thomas R. Pr          28-05.50
      27-01  28-05.50  28-02.50
 10 Abraham, Lennah              Westhill              28-05.50
      27-03.75  28-05.50  27-09
 12 Williamson, Kara             Rome Free Ac          28-04.00
      28-04  27-04.50  28-00.75
 13 Davis, Etana                 West Genesee          28-00.50
      28-00.50  24-04.50  25-09
 14 Camardello, Portia           West Canada           27-07.00
      27-06.25  27-01  27-07
 15 Joseph, Marlie               New Hartford          27-06.50
      27-03.50  25-04.75  27-06.50
 16 Smith, Vashta                South Lewis           27-02.00
      26-06.50  25-08  27-02
 17 Jacobs, Julie                South Jeffer          26-11.50
      26-03.50  26-11.50  26-07.50
 18 Russell, Tiffany             Watertown             26-07.00
      26-05  26-07  25-04.50
 19 Meyer, Kayla                 Watertown             25-01.25
      25-01.25  24-08  23-07.75
 20 Garcia, Odalis               Thomas R. Pr          25-00.75
      24-02.50  25-00.75  23-03
 21 Call, Karlee                 Indian River          24-06.75
      23-09  22-10  24-06.75
 22 Vason, Jaleah                South Jeffer          24-03.75
      22-07.25  22-01  24-03.75
 23 Deep, Jenna                  Clinton               24-02.75
      21-08  24-02.75  23-05
 24 Bridgewater, Yasmin          Whitesboro            24-01.00
      24-01  21-04  24-00.50
 25 Sgroi, Sophia                Westhill              23-03.00
      22-01.75  23-03  22-04.50
 26 Yates, Mackenzie             Cazenovia             23-02.50
      20-11  23-02.50  22-09.25
 27 Walters, Madeline            Clinton               22-11.00
      22-02.50  22-11  FOUL
 28 Parzynski, Amanda            Cortland HS           22-10.75
      21-04.25  22-07  22-10.75
 29 Zimmer, Morgan               Cortland HS           21-10.75
      21-03.25  20-08.50  21-10.75
 30 Powers, Lody                 Poland                21-09.75
      21-09.75  20-06.25  21-06.50
 31 Cook, Cassidy                Indian River          21-05.25
      21-05.25  FOUL  21-04
 32 Neal, Savannah               Poland                21-02.75
      21-02.75  20-10  20-10
 33 Woodruff, Allyson            Chittenango           19-07.00
      19-00  19-03.75  19-07

Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Crockett, Sarah              Rome Free Ac            121-06
      113-09  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  121-06
  2 O'Toole, Fallon              New Hartford             99-10
      99-10  FOUL  89-05  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Jacobs, Julie                South Jeffer             95-05
      FOUL  95-04  95-05  89-10  92-10  FOUL
  4 Rameriz, Gabriella           Rome Free Ac             90-08
      FOUL  FOUL  90-08  83-07  61-03  FOUL
  4 Kozyra, Madison              Whitesboro               90-08
      88-02  90-08  FOUL  FOUL  FOUL  79-08
  6 Walters, Madeline            Clinton                  87-08
      75-02  85-07  FOUL  86-08  87-08  84-06
  7 Davis, Etana                 West Genesee             85-11
      FOUL  FOUL  85-11  79-02  74-06  67-09
  8 Peters, Makeyla              Thomas R. Pr             79-09
      FOUL  79-09  FOUL
  9 Bridgewater, Yasmin          Whitesboro               77-10
      73-09  77-04  77-10
 10 Grabowski, Kdedra            South Lewis              77-04
      FOUL  75-07  77-04
 11 Conners, Alaina              South Jeffer             74-06
      FOUL  74-06  FOUL
 12 Meyer, Kayla                 Watertown                74-03
      72-06  74-03  70-02
 13 Parzynski, Amanda            Cortland HS              74-00
      FOUL  74-00  FOUL
 14 Cook, Cassidy                Indian River             69-06
      62-10  69-06  68-03
 15 Camardello, Portia           West Canada              69-01
      68-10  69-01  61-02
 16 Russell, Tiffany             Watertown                64-08
      61-09  64-08  59-04
 17 Logana, Julia                West Genesee             64-03
      64-03  51-01  59-05
 18 Williamson, Kara             Rome Free Ac             63-11
      FOUL  FOUL  63-11
 19 Abraham, Lennah              Westhill                 63-05
      FOUL  FOUL  63-05
 20 Hanskenecht, Tessa           Cazenovia                62-03
      53-02  58-10  62-03
 21 Call, Karlee                 Indian River             62-01
      62-01  FOUL  58-07
 22 Diakite, Oumou               Cortland HS              61-10
      61-10  61-08  57-04
 23 Mikus, Haley                 Westhill                 61-07
      60-10  58-09  61-07
 24 Gee, Kaylin                  West Canada              59-03
      52-06  59-03  52-02
 25 Kennedy, Alexis              Rome Free Ac             57-03
      57-03  FOUL  54-03
 26 Cruz, Victoria               Thomas R. Pr             55-09
      53-00  53-09  55-09
 27 Woodruff, Allyson            Chittenango              55-06
      52-03  55-06  55-04
 28 Hulihan, Peyton              Poland                   55-05
      55-05  53-04  51-05
 29 Deep, Jenna                  Clinton                  52-08
      FOUL  FOUL  52-08
 30 Smith, Vashta                South Lewis              50-11
      48-00  FOUL  50-11
 31 Powers, Lody                 Poland                   48-10
      FOUL  FOUL  48-10
 32 Langan, Lucy                 Cazenovia                47-01
      47-01  41-03  39-09
 -- Hinman, Sara                 New Hartford              FOUL
      FOUL  FOUL  FOUL

Girls Hammer Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims
================================================================
Preliminaries
  1 Crockett, Sarah              Rome Free Ac            116-10q
      92-04  109-03  116-10  97-10  98-00  98-06
  2 Masner, Brenna               Clinton                  70-09q
      68-00  67-04  70-09  69-04  FOUL  67-08
  3 Walters, Madeline            Clinton                  65-01q
      61-01  65-01  FOUL  56-08  FOUL  FOUL
  4 Deep, Jenna                  Clinton                  57-02q
      45-01  49-01  44-00  57-02  49-10  53-03
  5 Masner, Braelynn             Clinton                  52-05q
      46-09  48-08  50-01  52-01  52-05  FOUL

Girls Hammer Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
Finals
  1 Crockett, Sarah              Rome Free Ac            116-10
      92-04  109-03  116-10  97-10  98-00  98-06
  2 Masner, Brenna               Clinton                  70-09
      68-00  67-04  70-09  69-04  FOUL  67-08
  3 Walters, Madeline            Clinton                  65-01
      61-01  65-01  FOUL  56-00  FOUL  FOUL
  4 Deep, Jenna                  Clinton                  57-02
      45-01  49-01  44-00  57-02  49-10  53-03
  5 Masner, Braelynn             Clinton                  52-05
      46-09  48-09  50-01  52-01  52-05  FOUL

Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Varsity Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davignon, Finley             Clinton                2:48.31     481
  2 Graziano, Katherine          West Genesee           2:49.14     473
  3 Lowe, Jadyn                  Poland                 2:49.21     472
  4 Thompson, Sarah              Bishop Ludde           2:52.39     439
  5 Keeney, Maria                Rome Free Ac           2:55.09     412
  6 Powers, Mackenzie            Westhill               2:55.83     405
  7 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr           2:59.04     374
  8 Gibson, Olivia               West Canada            2:59.56     369
  9 Blum, Jasmine                South Jeffer           3:08.32     292
 10 Deck, Caroline               New Hartford           4:06.87       4

Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Varsity Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gibson, Olivia               West Canada              18.54   2    434
  2 Keeney, Maria                Rome Free Ac             18.99   1    391
  3 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr             19.65   2    332
  4 Thompson, Sarah              Bishop Ludde             19.81   3    318
  5 Powers, Mackenzie            Westhill                 20.21   1    285
  6 Davignon, Finley             Clinton                  20.30   3    278
  7 Lowe, Jadyn                  Poland                   21.91   3    163
  8 Deck, Caroline               New Hartford             21.99   3    158
  9 Blum, Jasmine                South Jeffer             22.29   1    140
 10 Graziano, Katherine          West Genesee             25.58   2     11

Outdoor Pentathlon: #3 Girls High Jump Varsity Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keeney, Maria                Rome Free Ac             1.50m     621
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
        P    P    P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX
  2 Deck, Caroline               New Hartford             1.40m     512
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
        P    P    P    P    O    O  XXO   XO  XXX
  2 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr             1.40m     512
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
        O    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX
  2 Lowe, Jadyn                  Poland                   1.40m     512
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
        P    P    P    O    O    O    O   XO  XXX
  5 Thompson, Sarah              Bishop Ludde             1.30m     409
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
        P    P   XO    O    O    O  XXX
  6 Gibson, Olivia               West Canada              1.20m     312
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        O    O   XO  XXO  XXX
  6 Blum, Jasmine                South Jeffer             1.20m     312
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        O    O    O    O  XXX
  6 Powers, Mackenzie            Westhill                 1.20m     312
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        O    O    O   XO  XXX
  6 Davignon, Finley             Clinton                  1.20m     312
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
        O    O    O  XXO  XXX
 10 Graziano, Katherine          West Genesee             1.10m     222
     1.05 1.10 1.15
        O    O  XXX

Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Varsity Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Jadyn                  Poland                   4.70m     479
      4.32m  FOUL  4.70m
  2 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr             4.40m     403
      4.30m  4.40m  FOUL
  3 Blum, Jasmine                South Jeffer             4.17m     347
      3.92m  4.17m  4.10m
  4 Thompson, Sarah              Bishop Ludde             4.02m     312
      3.69m  4.02m  FOUL
  5 Keeney, Maria                Rome Free Ac             4.00m     308
      4.00m  3.00m  3.77m
  6 Gibson, Olivia               West Canada              3.99m     306
      3.81m  3.88m  3.99m
  7 Graziano, Katherine          West Genesee             3.81m     265
      FOUL  3.81m  3.76m
  8 Davignon, Finley             Clinton                  3.67m     235
      2.52m  3.34m  3.67m
  9 Deck, Caroline               New Hartford             3.56m     212
      3.20m  3.30m  3.56m
 10 Powers, Mackenzie            Westhill                 3.53m     206
      3.53m  FOUL  3.38m

Outdoor Pentathlon: #2 Girls Shot Put Varsity Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr             8.58m     437
      8.33m  8.58m  7.17m
  2 Davignon, Finley             Clinton                  7.76m     384
      7.47m  FOUL  7.76m
  3 Lowe, Jadyn                  Poland                   7.67m     378
      7.67m  7.16m  7.08m
  4 Gibson, Olivia               West Canada              7.45m     364
      7.24m  6.53m  7.45m
  5 Blum, Jasmine                South Jeffer             7.08m     340
      6.49m  7.08m  6.91m
  6 Keeney, Maria                Rome Free Ac             6.75m     319
      6.75m  6.32m  6.30m
  7 Deck, Caroline               New Hartford             6.41m     297
      FOUL  5.84m  6.41m
  8 Powers, Mackenzie            Westhill                 5.98m     270
      4.90m  5.94m  5.98m
  9 Graziano, Katherine          West Genesee             5.86m     262
      5.23m  5.48m  5.86m
 10 Thompson, Sarah              Bishop Ludde             5.44m     236
      4.91m  5.07m  5.44m

Girls Outdoor Pentathlon Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 Pulluaim, Rashynaike         Thomas R. Pr              2058
  2 Keeney, Maria                Rome Free Ac              2051
  3 Lowe, Jadyn                  Poland                    2004
  4 Gibson, Olivia               West Canada               1785
  5 Thompson, Sarah              Bishop Ludde              1714
  6 Davignon, Finley             Clinton                   1690
  7 Powers, Mackenzie            Westhill                  1478
  8 Blum, Jasmine                South Jeffer              1431
  9 Graziano, Katherine          West Genesee              1233
 10 Deck, Caroline               New Hartford              1183

Boys Hammer Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals
================================================================
  1 cullahan, Gabe               Clinton                 106-04
      90-09  98-02  106-04  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Brown, Brandon               Clinton                  77-11
      76-00  72-03  77-11  FOUL  62-10  FOUL