FRONTIER LEAGUE RELAY MEET

                           AT SOUTH JEFFERSON

                                  APRIL 11, 2012

 

 

HURDLE-A-THON  (2x110M)                                                       6400 METER RELAY

 

1.  INDIAN RIVER                                             31.4                        1.  BEAVER RIVER                          20:13.2

     (Moran, Clark)                                                                              (Kempney, Cobb, Edwards, Lyndaker)

2.  BEAVER RIVER                                          36.8                        2.  SOUTH JEFFERSON                 20:33.7

     (Updike, Grimmer)                                                                       (Tyler, Cean, Pan, Fee)

3.  SOUTH JEFFERSON                                 39.0                        3.  INDIAN RIVER                             21:32.4

     (Cowles, Gosselin)                                                                         (B. Godin, Z. Godin, Williams, Brown)

4.  SOUTH LEWIS                                            39.7                        4.  CARTHAGE                                  21:38.2

     (Mclane ,Peebeles)                                                                        (Ashmead, Anderson, Locante, Zehr)

5.  CARTHAGE                                                  41.5                        5. 

     (Kaufmann, Mcfarland)                                                             

6.  SOUTH JEFFERSON II                             42.7                        6.

     (Tift, Harryman)                                                                          

 

 

 

 

400 METER RELAY                                                                        1600 METER RELAY

 

1.  INDIAN RIVER                                             44.0                        1.  SOUTH LEWIS                            3:51.1

     (Bryant, Williams, Schafer, Clark))                                         (Zehr, Teal, Bronson, Anderson)

2.  APW                                                                48.7                        2.  INDIAN RIVER                             3:56.8

     (Van Buren, McRaney, Phoenix, Carusone)                           (Garcia, Crockett, Roanhorse, Ritchie)

3.  CARTHAGE                                                  49.6                        3.  BEAVER RIVER                          4:00.9

     (Bielosi, Buford, Payne, Endrina)                                            (Hall, Purcell, Jariett, Updike)

4.  SOUTH LEWIS                                            50.2                        4.  CARTHAGE                                  4:01.0

    (Sabatini, Dibble, Fenton, Delano)                                             (Bailey, Lods, Acosta, Reynolds)

5.  BEAVER RIVER                                          51.0                        5.  BEAVER RIVER  II                     4:13.3

     (Kempney, Klionski, Brouty, Puddington)                             (Worden, Joslin, Fulin, Yousey)

6.  Watertown                                                      51.7                        6.  INDIAN RIVER II                        4:20.1

     (Valasquez, Cruceta, Graves, Coe)                                           (Boyzo, Pastusic, Vonsik, Wilson)

 

 

 

 

DISTANCE MEDLEY RELAY                                                      800 METER RELAY

 

1.  BEAVER RIVER                                          12:33.9                  1.  CARTHAGE                                  1:44.6

     (Cobb, Joslin, Lyndaker, Janett)                                               (Mc Farland, Biolsi, Endnina, Clary)

2.  SOUTH JEFFERSON                                 12:38.7                  2.  SOUTH JEFFERSON 1:45.2   

     (Fee, Cowles, Pan, Cean)                                                                 (Rockefeller, Frary, Harryman, Harrington)

3.  CARTHAGE                                                  13:10.6                  3.  SOUTH LEWIS                            1:45.4

     (Zehr, Loos, Laconte, Ashnead)                                                     (Sabatini, Kim, Fenton, Delano)

4.  BEAVER RIVER II                                      13:16.4                  4.  WATERTOWN                             1:46.3

     (Edwards, Hall, Stolen, Schmidt)                                                     (Graves, Butler, Fish, Cruseda)

5.  APW                                                                 13:21.7                5.  BEAVER RIVER                          1:50.6

    (Z. Mosher, Haywood, A. Mosher Hale)                                            (T. Kempney, Kilonski, Brouty, Puddington)

6.  SANDY CREEK                                            13:50.6                  6.  INDIAN RIVER                             1:55.4

     (Dana, Adams, Hackbarth, Donahue)                                               (Boyzo, McDonald, Pastusic, Vonsik)

 

 

 

INTERMEDIATE HURDLE-A-THON (2x400m)                     SPRINT MEDLEY RELAY

 

1.  INDIAN RIVER                                             2:13.0                    1.  INDIAN RIVER                            4:07.6

     (Sullivan, Moran)                                                                         (Crockett, R. Williams, Schafer, S. Williams)

2.  SOUTH JEFFERSON                                 2:25.2                    2.  CARTHAGE                                  4:15.7

     (Cowles, Tift)                                                                                  (Brady, Clary, Endnina, Zehr)

3.  SOUTH LEWIS                                            2:34.4                    3.  SOUTH LEWIS                            4:18.9

     (Hill, Peebles)                                                                                 (McLane, Dibble, Bourgeois, Benzing)

4.  CARTHAGE                                                  2:34.5                    4.  WATERTOWN                             4:19.2

    (Gonzalez, McFarland)                                                                (Cruseda, Fish, Gadsen, Lopresti)

5.  CARTHAGE II                                              1:14.5                    5.  BEAVER RIVER                          4:20.8

     (Reynolds)                                                                                       (Lyndaker, Linteriano, Fulin, Schmidt)

6.  APW                                                                1:14.7                    6.  SOUTH JEFFERSON                4:28.6

     (McRaney)                                                                                   (Gosselin, Cuzzocrea, Tibbles, Strough)

 

 

 

 

3200 METER RELAY                                                                      THROWERS RELAY (4x 100m RELAY)

 

1.  SOUTH LEWIS                                            8:58.9                    1.  INDIAN RIVER                             53.9

     (Zehr, Teal, Bronson, Anderson)                                              (Ruffin, Smith, Ritchie, Bliss)

2.  BEAVER RIVER                                           9:36.6                    2.  WATERTOWN                             56.4

     (Hall, Purcell, Cobb, Kempney)                                                (Calenda, Coe, Valaquez, Russell)

3.   SOUTH JEFFERSON                                 9:48.6                    3.  SANDY CREEK                             56.7

     (Tyler, Rockefeller, Cean Fee)                                                  (Ennist, Senke, Brown, Yelch)

4.  APW                                                               10:20.5                  4.  BEAVER RIVER                            57.2

     (Smith, A. Mosher, Hale Z, Mosher)                                         (Brigham, Scheinder, Knollman, Glenn)

5.  CARTHAGE                                                  10:53.7                  5.  APW                                                 57.6

     (Reynolds, Anderson, Rouleav)                                              (Phoenix, Roe, Davis, Hale)

6.  SANDY CREEK                                            11:24.3                  6.  SOUTH JEFFERSON 57.9

     (Donahue, Hackbarth, Dana, Gafton)                                      (Rogers, Schad, Dias, King)

 

 

 

 

 

INTERNATIONAL SPRINT MEDLEY RELAY

 

1.  WATERTOWN                                             2:14.9

(Gadsen, Scott, Olney, Lopresti)

2.  BEAVER RIVER                                          2:15.6

(Janett, Birchenoough, Updike, Kempney)

3.  SOUTH JEFFERSON                                 2:19.0

(Harrington, Frary, Strough, Tyler)

4.  APW                                                                 2:19.3

(Roe, N. Carusone, McAdam, Smith)

5.  CARTHAGE                                                  2:22.4

(Payne, Bufford, Biolsic, Kaufmann)

6.  SOUTH LEWIS                                            2:35.9                   

(Kim, Dibble, Hill, Bourgeois)

 

 

 

 

 

LONG-JUMP-A-THON                                                                    SHOT PUT-A-THON

 

1.  INDIAN RIVER                                             40 2                    1.  BEAVER RIVER                          89 2
     (Bryant, Clark)                                                                                   (Brigham, Puddington)

2.  INDIAN RIVER                                             38 1                    2.  INDIAN RIVER                           77 6
     (Williams, Schafer)                                                                           (Kilcer, Ruffin)

3.  APW                                                                35 11               3.  WATERTOWN                         76 10

     (Carusone, Phoenix)                                                                          (Russell, Calendar)

4.  SOUTH JEFFERSON                                 33 11                  4.  CARTHAGE                                  67 1

     (Harrington, Frary)                                                                          (Braithwaite, Brady)

5.  BEAVER RIVER                                          33 1                    5.  INDIAN RIVER II                        68 5

     (Kilanoski, Stolen)                                                                             (Black, Smith)

6.  WATERTOWN                                             32 2                    6.  SOUTH LEWIS                            64 2
     (Scott, Cruceta)                                                                                   (Grossman, Ennist)

                                                                                                                   

                                                                                                                   

                                                                                                                               

TRIPLE-JUMP-A-THON                                                                HIGH JUMP-A-THON                                                                                                                                                                    

                                                                                                                    

1.  INDIAN RIVER                                             85 6                 1.  INDIAN RIVER                             11 0        

     (Clark, Bryant)                                                                                   (Moran, Bryant)

2.  WATERTOWN                                             77 4                    2.  SANDY CREEK                            10 2

     (Scott, Olney)                                                                                       (Donhaue, Cornell)

3.  APW                                                               70 0                    3.  CARTHAGE                                  10 2

     (J. Carusone, N. Carusone)                                                              (Bufford, Kaufmann)

4.  SOUTH JEFFERSON                                 68 3                 4.  BEAVER RIVER                            9 10

     (Rockefeller, Harrington)                                                                (Kilionski, Stolen)

5.  BEAVER RIVER                                          58 2                 4.  SOUTH JEFFERSON                 9 10

     (Leviker, Fulin)                                                                                  (Rockefeller, Pfiel)

6.  SOUTH JEFFERSON                                 33 5                    6.  SOUTH  JEFFERSON II              9 8

     (Cuzzocrea)                                                                                         (Tyler, Fee)

 

                                                                                                                 

 

 

DISCUS-A-THON                                                                              POLE VAULT-A-THON

 

1.  WATERTOWN                                             227 7                  1.  NOT CONTESTED (SAFETY)

     (Russell, Calendar)                                                                           

2.  BEAVER RIVER                                          216 3                  2.

     (Sundberg, Puddington)                                                                   

3.  BEAVER RIVER II                                      177 3                  3.

     (Birchnough, Shiender)                                                                   

4.  SOUTH LEWIS                                            174 7                  4. 

     (Fenton, Dooley)                                                                                

5.  INDIAN RIVER                                             174 1                  5.  

     (Kilcer, Ruffin)                                                                                  

6.  INDIAN RIVER II                                        171 2                  6. 

     (Boyd, Gowing)